Top News - Basha mbledh krerët e degëve / Diskutohet për mosnjohjen e zgjedhjeve

  visualizzazioni 4,193

Top Channel Albania

8 giorni fa

Pas humbjes në zgjedhjet e 25 prillit, Partia Demokratike ka filluar analizën duke mbledhur strukturat e saj mbrëmmjen e së hënës. Në një mbledhje me kryetarët e dëgëve të PD, kryetari Lulzim Basha ka diskutuar me ta se është e domosdoshme të vazhdojë procesi i administrimit të zgjedhjeve deri në fund, në respekt të Kodit Zgjedhor. “Transparenca dhe respekti për votën e çdo qytetari, që mori pjesë në zgjedhjet e 25 prillit, është vendimtar për besimin te zgjedhjet dhe Demokracia. Kjo është çështje e interesit kombëtar sot dhe jo problemet e brendshme të partive” mësohet të ketë thënë Basha gjatë mbledhjes. Burime për Top Channel bëjnë me dije se Basha u ka thënë drejtuesve të degëve se PD nuk i njeh zgjedhjet e 25 Prillit. Por nga mbledhja mësohet se kryedemokrati Basha e ka lënë të paqartë, nëse hapi i mosnjohjes së zgjedhjeve, të çon tek hapi i mosmarrjes së mandateve. Në mbledhjen me dyer të mbyllura Lulzim Basha ka folur për shitblerjen e votës ditën e zgjedhjeve dhe dosjen e plotë që po përgatit PD për kontestimin e rezultatit në Prokurori dhe institucionet ankimuese të KQZ. Nuk ka mbetur jashtë takimit edhe çështja që lidhet me qëndrimin e Bashës si kryertar i PD. Mësohet se Basha pritet te shprehë qëndrimin e tij për postin e kryetarit dhe do të ketë një vendimmarje për kërkesën e grupit që i kërkon dorëheqjen prej disa ditesh pasi humbi zgjedhjet. Nga mbledhja mësohet se Partia Demokratike është e bindur se rezultati i zgjedhjeve është i deformuar dhe nuk shpreh vullnetin e qytetarëve dhe për partinë më të madhe në opozitë është i papranueshëm për së kohë nuk pasqyron vullnetin e lirë të qytetarëve. Kryedemokrati ka porositur krerët e degëve të mbledhin prova për të faktuar krimet elektorale të ndodhura sipas tij më 25 Prill. Pas drejtuesve të degëve Basha pritet të takohet edhe me kandidatët për deputet ku do të analizohet rezultati i zgjedhjeve, puna e bërë në zonat përkatëse nga secili prej tyre, kush ka punuar për veten dhe kush për partinë.
Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
Subscribe to "Top Channel" on ITpost Channel for NEWS and TV
Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
#LulzimBasha#TopChannel

Commenti
Albanian American
Albanian American 5 giorni fa
I ke hup zgjedhjet o peder tash bonu burrë e pranojë e uroja Rames fitoren...Reflekto e reformo partin për zgjedhjet e ardhshme se ksaj here humbe...
tit kulla
tit kulla 6 giorni fa
basha ikuuuuu 🤣🤣🤣🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮
Politically Incorrect
Politically Incorrect 6 giorni fa
Nga Rama Ik ne Basha Ik 😂
Ed Stoi
Ed Stoi 6 giorni fa
Kto jan te njejta metoda ktu e 30 vjet dhe shqipria vend numero 😂😂 gjithmon tranzicion sepse eshte e vetmja menyr per te qendruar ne politik, kto po dolen nga politika sdin te bejn asgje se nuk jan profesionist e vetmja gje qe din te bejn eshte te rrijn politik si ushunjza.
Kemran Mamuti
Kemran Mamuti 6 giorni fa
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
K L
K L 6 giorni fa
Basha .. ano tek kemba tjeter ...Hollanda. Mer valicen dhe mos harro gruan.......Do dale Rama te te thote... “Prit....Mos ik” Ha ha ha
tit kulla
tit kulla 6 giorni fa
🤣🤣🤣
marino leskaj
marino leskaj 7 giorni fa
Luli mer dhe Berishen e Ilirin dhe Largohuni nga Shqiperia se jeni funderina
Juliana
Juliana 7 giorni fa
Bashaaaa hajde në vete. Zgjohu, ëndrra mbaroi. Humbeeeee.
tit kulla
tit kulla 6 giorni fa
🤣
Dajli Koci
Dajli Koci 7 giorni fa
Ky esht nje rrot k...ri qe se ka shokun
Ivan Ivan
Ivan Ivan 7 giorni fa
Basha Boll! Basha ikkkkkkk!
roberto
roberto 7 giorni fa
U zjua luli !
Highlights Fiorentina vs Lazio 2-0 (Vlahovic 2)
3:53
ACF Fiorentina
visualizzazioni 53K
Gabry Ponte, LUM!X, Prezioso - Thunder
2:41
Gabry Ponte
visualizzazioni 87K
A CASA di DAVIDE CALABRIA
42:56
CRONACHE DI SPOGLIATOIO
visualizzazioni 141K
Episodi i plotë: Portokalli- Episodi 8, Sezoni 35, 9 Maj 2021
1:58:22
Klanifornia - Opinion - Spartak Ngjela
12:39
RTV KLAN
visualizzazioni 90K
Highlights Fiorentina vs Lazio 2-0 (Vlahovic 2)
3:53
ACF Fiorentina
visualizzazioni 53K
Gabry Ponte, LUM!X, Prezioso - Thunder
2:41
Gabry Ponte
visualizzazioni 87K
A CASA di DAVIDE CALABRIA
42:56
CRONACHE DI SPOGLIATOIO
visualizzazioni 141K
Stranger Things 4 | Undici, stai ascoltando? | Netflix
1:23
Alessandro Barbero - I Neanderthal (Doc)
51:42
Alessandro Barbero Fan Channel
visualizzazioni 24K
MIO FRATELLO É SCEMO - IL FILM
1:17:42
Mike & Matt
visualizzazioni 107K
3 TIPI di MAMME con i COMPITI 📚🤣
11:38
Il Favoloso Mondo di Aurora e Ludovica
visualizzazioni 87K
Battute Divertenti
0:48
TIK TOK BEST
visualizzazioni 165K